Sensor voorkomt bedorven fruit
Wetenschappers hebben een sensor ontwikkeld die kan meten hoe rijp fruit precies is. Daarmee is te voorkomen dat fruit onnodig wordt weggegooid.
De sensor is een idee van de Amerikaanse hoogleraar Timothy Swager van de Massachusetts Institute of Technology. Het apparaat meet de hoeveelheid etheen, de stof die de rijping in vruchten stimuleert.
Er bestaan al sensoren voor de rijpheid van fruit, maar die zijn duur en omslachtig. De nieuwe sensoren zijn kleiner en goedkoper, waardoor ze ingebouwd kunnen worden in fruitkisten. Het personeel van een supermarkt of distributiecentrum kan die informatie dan uitlezen met een handscanner.
Verspilling
De uitvinding kan een belangrijk middel zijn om de verspilling van fruit te verminderen. Momenteel wordt ongeveer 10% van alle fruit in Amerikaanse supermarkten rot weggegooid.
De onderzoekers hebben de sensoren op verschillende soorten fruit getest, waaronder bananen, avocado's, appels, peren en sinaasappelen.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (LIE) #781764
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










