Boer struikelt over perceelsregistratie
Boeren in met name waterrijke gebieden vinden onjuiste perceelsoppervlakten in hun Gecombineerde opgave 2012.
Nieuwe bezwaarprocedures liggen voor de hand maar ondernemers zien op tegen de bureaucratie en de extra kosten. Dat blijkt uit een inventarisatie onder agrarische adviseurs die ondernemers helpen bij het invullen van de Gecombineerde opgave.
'Een klant van mij heeft vorig jaar, na een GPS meting samen met de NVWA, een oppervlakte vastgesteld van 51 hectare', vertelt adviseur Kees Blokland. 'Nu staat er weer 50 hectare op zijn gecombineerde opgave.'
Punt van discussie
De problemen lijken vooral voor te komen in waterrijke gebieden. De grens tussen sloot en land is vaak een punt van discussie tussen Dienst Regelingen en de ondernemer.
Dienst Regelingen laat in een reactie weten dat de overeengekomen perceelsoppervlakten wel worden overgenomen. ,'Als het bezwaar is toegekend passen wij de topografische grenzen aan', legt een woordvoerder uit. 'De ondernemer moet zelf de gewaspercelen aanpassen in de Gecombineerde opgave.'
In navolging van moties van de VVD en het CDA heeft de Tweede Kamer snelle actie geëist van demissionair staatssecretaris Henk Bleker.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120R (MD) #63072
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %