'Intensief beter voor milieu dan extensief'
Intensieve landbouw stoot per product minder CO2-emissie uit dan intensieve. Dat stelt Aalt Dijkhuizen, voorzitter van de raad van bestuur van Wageningen UR.
Dijkhuizen zei dit gisteren op een bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging van Land- en Tuinbouwjournalistiek (NVLJ). Hij toonde cijfers om zijn mening te onderbouwen. 'Dat gaat in tegen de perceptie van de meeste mensen.'
Om in de toekomst aan de wereldwijd toenemende vraag naar voedsel te voldoen, moet op intensieve manier worden geproduceerd, voorspelt Dijkhuizen.
Welzijn
Dijkhuizen betoogde ook dat dierwelzijn en milieuvriendelijk niet per se bij elkaar horen. 'Neem bijvoorbeeld de vrije uitloop-stallen. Daarvoor is meer land nodig en daar komt meer CO2 bij vrij.'
Ook stelde hij dat de CO2-emissie die vrijkomt bij bijvoorbeeld bonenteelt niet zo vreselijk veel lager is dan bij veelteelt.
Welzijn of milieu
In de toekomst moet dan ook een keuze worden gemaakt voor welzijn of milieu, waarbij Dijkhuizen een voorkeur heeft voor de laatste van de twee. 'We moeten oppassen niet te sociaal wenselijke keuzes te maken, maar maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WD) #692271
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL