Zaden ontsmetten met oververhitte stoom
Een nieuw, milieuvriendelijk ontsmettingsproces voor plantaardige zaden met oververhitte stoom. Een samenwerkingsverband onder leiding van Hoopman Equipment & Engineering uit Aalten, ontwikkelt dit.
Door de unieke stoombehandeling wordt alleen de schil van de zaden behandeld. Dit heeft geen negatieve gevolgen voor de kiemkracht van de zaden.
Ten opzichte van de huidige (chemische) ontsmettingsmethode, levert de stoombehandeling voordelen op. Zoals kwaliteitswinst, energiebesparing, minder uitstoot van schadelijke stoffen, vermindering van afvalgassen en een sneller proces.
Investering
Het ontsmetten van zaaizaden voor land- en tuinbouw is belangrijk om goede planten te kweken, zonder dat ze worden belaagd door schimmels, bacteriën en insecten.
Hoopman Equipment & Engineering(Aalten), Vitalis Biologische Zaden (Voorst), Evers Specials (Nijmegen) en Forfarmers (Lochem) krijgen bijna € 340.000 Europese subsidie. Zij investeren ongeveer eenzelfde bedrag in project Ontsmetten van zaaizaden met oververhitte stoom.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1550 INCL 72" RD MAAIDEK (DAT) #781080
Gebruikt, € 32.999
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (BEN) #781767
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










