Cao-overleg Open Teelten afgeblazen
De vakbonden hebben de onderhandelingen over de cao Open Teelten afgeblazen. De gespreken zouden gisteren worden hervat. Dat meldt FNV Bondgenoten.
De bonden vinden het bod van de werkgevers, vertegenwoordigd door LTO Nederland, te min. De belangrijkste twistpunten zijn de loonsverhoging en de uitbreiding van de werktijden.
LTO stelt een beperkte loonontwikkeling voor. De vakbonden denken dat 4,5% verhoging is gerechtvaardigd, want de inflatie is 2,48%. Daarnaast betekent een werktijdverruiming van 38 naar 40 uur dat het loon per uur afneemt. Dat moet worden gecompenseerd, zo meldt FNV.
Vervolgoverleg
Het volgende overleg staat gepland voor 23 mei. De bonden geven werkgevers tot die tijd de mogelijkheid om met nieuwe voorstellen te komen.
De cao Open Teelten is van toepassing voor werknemers in de sectoren akkerbouw, bloembollenteelt, buitenbloemen, boomkwekerij, fruitteelt en vollegrondsgroenteteelt. Tienduizenden werknemers vallen onder deze afspraken.
De huidige cao loopt af op 30 juni 2012.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5058E trekker (WOL) #775798
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°5 %
-
Zaterdag27° / 12°10 %
-
Zondag31° / 15°10 %











