Uitvinder Abe Gerlsma overleden
De Friese bedenker van verschillende landbouwmachines, Abe Gerlsma, is maandag overleden. De tevens als kunstenaar bekend staande Franeker is 93 jaar geworden.
Gerlsma laat op veel gebieden een indrukwekkend oeuvre achter. De uitvinder, graficus en kunstschilder werd in de landbouw bekend vanwege zijn aardappellooftrekmachine en snarenbedpootmachine.
Deze concepten van de uitvinder worden nog steeds toegepast in de landbouw. Na zijn hts-studie werktuigbouwkunde was Gerlsma vooral werkzaam bij de landbouwvoorlichting.
Agrarisch getint
Bij een wedstrijd van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst (RLVD) bedacht hij de looftrekker. Naast zijn baan bij de RVLD bleef Gerlsma schilderen en tekenen. Vanaf de beginjaren 80 legde hij zich helemaal toe op de kunst.
Zijn landschappen en agrarisch getinte schilderijen zijn vermaard.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X940 (HA) #31419
Gebruikt, € 16.500
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X370 (HG) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
John Deere Tractor, compact 3038E (LH) #27652
Gebruikt, € 23.325
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (HA) #692987
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %