Nazorg aan boer na dierziekte moet beter
Het kabinet moet met voorstellen komen voor een betere nazorg aan boeren na de bestrijding van een dierziekte als mond-en-klauwzeer (MKZ).
Dat zegt Kamerlid Esmee Wiegman van de ChristenUnie. Zij gaat staatssecretaris Bleker (EL&I) daartoe oproepen als de Kamer over enkele weken weer met hem debatteert over MKZ, meldt het Reformatorisch Dagblad.
Het debat gaat onder meer over de vraag of er in 2001 MKZ heerste in Kamperveen en of die ziekte daar toen terecht en op de juiste wijze is vastgesteld.
Enkele Kamperveense boeren, verenigd in de Stichting Geruimde Boerderijen Kamperveen MKZ-2001, betwijfelen, net als boeren in Kootwijkerbroek, of er in 2001 terecht dieren zijn geruimd in hun dorp. Op 13 bedrijven in Kamperveen werd vee gedood.
Emoties
De overheid zou zich bij de uitbraak van dierziekten als MKZ en Q-koorts veel meer bewust moeten zijn van de emoties die de dierziektebestrijding bij boeren oproept, meent het CU-Kamerlid. 'Ik wil dat in de draaiboeken meer aandacht komt voor nazorg aan getroffen boeren.' Wiegman wil ook dat ambtenaren en controleurs zorgvuldiger met boeren omgaan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
Vicon Schudder Fanex 804 (LH) #30604
Gebruikt, € 13.100
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %