Friezen mogen kievitseieren rapen
In Friesland mag in het voorjaar weer naar hartenlust naar kievitseieren worden gezocht. De Raad van State wees het bezwaar af dat Faunabescherming maakte tegen de ontheffing door het Friese provinciebestuur.
De ontheffing voor het zoeken en rapen van kievitseieren was al in 2008 verleend en later 2 keer aangescherpt. Zo moeten alle gevonden eieren per sms worden geregistreerd, waarna de vinder bericht terugkrijgt of en hoeveel eieren geraapt mogen worden.
Verder mogen niet meer dan 5939 eieren worden geraapt. Faunabescherming vindt dat ook dat de aangescherpte ontheffing de kievitpopulatie onvoldoende beschermt.
Voldoende waarborgen
De Raad van State oordeelde echter dat de provincie met de extra voorwaarden voldoende waarborgen heeft ingebouwd. Het registratiesysteem heeft probleemloos gefunctioneerd, stelt het bestuurscollege.
Eierrapers moeten bovendien in bezit zijn van een persoonsgebonden kaart, die door een erkend verband van vogelbeschermers wordt gecontroleerd. Deze kan worden ingetrokken als de raper de regels niet naleeft.
ANP
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr 6165.4 TTV (ZIJ) #778001
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X948 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781632
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker (OLD) #705709
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











