Japan geeft kalfsvleessector hoop
Er is goede hoop dat Japan binnen enkele maanden de grenzen weer opent voor kalfsvlees uit Nederland. Dat zegt directeur Henny Swinkels van kalverintegratie VanDrie Group.
Swinkels baseert zich op een goed verlopen handelsmissie naar Japan van het ministerie van EL&I deze week. Morgen hoopt Swinkels meer duidelijkheid te krijgen van de ministeriële vertegenwoordigers.
Japan heeft de grenzen al 11 jaar gesloten vanwege de BSE-crisis in Europa. De Nederlandse export van kalfsvlees naar dat land was toen net op gang gekomen.
Exportwaarde
Volgens Swinkels heeft de handel met Japan een exportwaarde van € 20 miljoen. Dit betreft dan vooral de export ten behoeve van de horeca. Als ook de retail Nederlands kalfsvlees in de schappen legt, kan dit bedrag nog wel verdubbelen.
Hervatting van de handel met Japan komt met name door dwarsliggende Japanse boeren. Die zijn bang voor het verlies van marktaandeel en prijsdaling van het luxe Wagyu-vlees.
Vlotte behandeling
De handelsdelegatie dringt in Japan aan op een vlotte behandeling van het Nederlandse dossier. Behalve over de export van kalfsvlees wordt er ook onderhandeld met de Japanners over kippenvlees, consumptie-eieren, eendagskuikens en varkenssperma.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (HIL) #783200
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










