Stevia, de zoete revolutie uit Zeeland
DLV Plant start in Zeeland project Stevia. Het gaat om een meerjarig struikachtig gewas uit Zuid-Amerika. Het bevat stevioside, een zoetstof die ongeveer 300 keer zoeter is dan suiker maar calorievrij.
DLV plant start voor Stichting ter Bevordering van de Agrarische Bedrijfs- en Gebiedsontwikkeling met Agrarisch Innovatie en Kenniscentrum Rusthoeve en Voorlichtings- en Opleidingscentrum voor de glastuinbouw Terneuzen een verkenningsproject.
Binnen het project zal worden gewerkt aan een verkenning van de mogelijkheden van Stevia voor Zeeland. Dit gebeurt onder andere op teelttechnisch vlak. Wat zijn bijvoorbeeld teelt- en opbrengstmogelijkheden.
Coca Cola
Het project kijkt ook naar de afzetmogelijkheden. Voor de inhoudstoffen die vanuit Stevia zijn te winnen, is al belangstelling getoond vanuit Coca Cola die in light producten wil gebruiken.
Provincie Zeeland steun het Stevia-project. Het project moet in juni 2013 zijn afgerond.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LS 100 ploeg (SOM) #779680
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL










