Stevia, de zoete revolutie uit Zeeland
DLV Plant start in Zeeland project Stevia. Het gaat om een meerjarig struikachtig gewas uit Zuid-Amerika. Het bevat stevioside, een zoetstof die ongeveer 300 keer zoeter is dan suiker maar calorievrij.
DLV plant start voor Stichting ter Bevordering van de Agrarische Bedrijfs- en Gebiedsontwikkeling met Agrarisch Innovatie en Kenniscentrum Rusthoeve en Voorlichtings- en Opleidingscentrum voor de glastuinbouw Terneuzen een verkenningsproject.
Binnen het project zal worden gewerkt aan een verkenning van de mogelijkheden van Stevia voor Zeeland. Dit gebeurt onder andere op teelttechnisch vlak. Wat zijn bijvoorbeeld teelt- en opbrengstmogelijkheden.
Coca Cola
Het project kijkt ook naar de afzetmogelijkheden. Voor de inhoudstoffen die vanuit Stevia zijn te winnen, is al belangstelling getoond vanuit Coca Cola die in light producten wil gebruiken.
Provincie Zeeland steun het Stevia-project. Het project moet in juni 2013 zijn afgerond.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
Kuhn Ploeg Vari Master (RL) #28242
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, € 22.680
-
Overige Cultivator (geen schijveneg) Overige cultivatoren (LH) #694500
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag26° / 15°20 %
-
Donderdag22° / 17°50 %