Eerste informatieavond Schmallenberg-virus
De eerste van 4 informatieavonden van LTO en GD over het Schmallenberg-virus werd gisteravond in Heerenveen gehouden. Bathmen, De Meern en Oirschot volgen deze week.
De aanwezige veehouders hadden veel vragen over het mogelijk uit Duitsland overgewaaide virus dat door knutten wordt verspreid. Zijn er bijvoorbeeld preventieve maatregelen mogelijk? Op veel vragen bestaan nog geen pasklare antwoorden, zo bleek.
'Het is een nieuw virus. Heel veel weten we nog niet en sommige zaken nemen we aan van aanverwante virussen', vertelde LTO-diergezondheidsspecialist Toon van Hoof aan het nos.nl/video/333579-boeren-geinformeerd-over-schmallenbergvirus.htmlNOS Journaal.
Geen paniekstemming
EL&I-staatssecretaris Henk Bleker ziet geen risico's voor de volksgezondheid. 'Het is een zwak virus en er heerst geen paniekstemming. Wel zorg voor de ondernemers die het treft', gaf hij aan na een overleg van Europese landbouwministers in Berlijn.
De www.ltonoord.nl/nl/25223163-Schmallenbergvirus.html?path=12106838/10770542&itemid=10770542Schmallenberg-bijeenkomsten vinden vandaag in Bathmen, morgen in De Meern en donderdag in Oirschot plaats.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virusSchmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 5115R + 543R (MOL) #59673
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (REU) #781630
Gebruikt, P.O.A.
-

Niemeyer RS/Twin 470DH hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










