Boer kan verder in Bentwoud
De planologische schaduwwerking van de boeren in het Waddinxveense plangebied voor het Bentouw gaat eraf.
'Die toezegging heeft gemeente Waddinxveen ons gedaan', stelt voorzitter Daan Bac van LTO Noord Zuidplas.
'Het is geweldig nieuws. Hierdoor kunnen ondernemers hun bedrijven verder ontwikkelen. Eindelijk komt er duidelijkheid na een twintig jaar lange procedure.'
Gemeenten Waddinxveen, Rijnwoude, Boskoop en Zoetermeer lieten provincie Zuid-Holland deze week weten circa 250 tot 300 hectare voor recreatie- en bosgebied Bentwoud niet aan te leggen. Zij passen hun bestemmingsplannen aan. Het Waddinxveense deel blijft boerenland.
Randweg
De gemeenten willen wel een westelijke randweg met aansluitingen op de N11 en A12 door het gebied aanleggen. LTO Noord heeft de gemeente voorgesteld die niet vlak langs de bedrijfsgebouwen, maar verder in het land aan te leggen.
'Op het achterste perceel gaat niet lukken', aldus Bac. 'Maar langs de eerste hoofdwatergang lijkt ook ons ook een goede optie. We hebben dit voorstel overigens opgesteld met de agrariërs die het betreft.'
Aanvankelijk behelsde het Bentwoud tussen Boskoop, Waddinxveen, Rijnwoude en Zoetermeer in totaal 1300 hectare. De kleine 1000 hectare die onderdeel blijven van het plan zijn grotendeels al aangekocht.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (BS) #692318
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692298
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %