Onderzoek naar welzijn geiten klaar
Geitenbokjes die levend naar het buitenland worden getransporteerd, zijn het beste af als er minder dan 10 geitjes per vierkante meter in de vrachtwagen staan.
Dat stellen onderzoekers van Wageningen Universiteit. Zij voerden edepot.wur.nl/190228 het onderzoek uit in opdracht van het ministerie van EL&I. Die wilde weten hoe het staat met het welzijn van de geitenbokjes tijdens transport naar het buitenland. De geiten werden geëxporteerd naar Noord-Spanje.
Uit het onderzoek blijkt dat er geen duidelijke verschillen zijn in gedrag en fysiologische waarden bij geitenbokjes (8 – 10 kilo) als zij worden getransporteerd met verschillende beladingsgraden. Wel duiden de bloedwaarden op een indikking van het bloed ten opzichte van de beginwaarde op de verzamelplaats.
Vol
Een compartiment met een bezetting van 10 dieren per vierkante meter is vol, stellen de onderzoekers. Zij bevelen aan om iets lager te zitten en wel 9 dieren per vierkante meter.
Export van geitenbokjes gebeurt omdat er in Nederland nauwelijks een markt is voor vlees van deze dieren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KK) #31282
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %