Melkprijs RFC € 36,50
Royal FrieslandCampina (RFC) verlaagt haar garantieprijs over januari met € 1 per 100 kilo melk naar € 36,50. De garantieprijs is berekend op 4,41% vet en 3,47% eiwit en is exclusief btw.
De vetprijs bedraagt € 4,01 per kilo en de eiwitprijs € 6,32. In december 2011 was dit respectievelijk € 4,36 en € 6,16. Eiwit stijgt dus iets. De vetprijs zet de daling van de laatste maanden hiermee voort.
Voorzichtigheid
De daling wijt de zuivelcoöperatie aan de gemiddelde lagere uitbetalingsprijzen voor boerderijmelk in Duitsland, Nederland, Denemarken en België. Dit hoort volgens RFC bij de traditionele voorzichtigheid van verschillende zuivelcoöperaties in het vaststellen van de eerste melkprijzen in het nieuwe jaar.
Januari is een 'neutrale' maand bij RFC voor de uitbetaling van de garantieprijs. Zomerheffingen en wintertoeslagen zijn niet van toepassing. Na verrekening bedraagt het melkgeld in januari voor een melkveebedrijf met 500.000 kilo melk € 36,15 euro per 100 kilo melk, exclusief btw. In december 2011 was dat € 37,22.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, € 675
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag21° / 6°10 %
-
Zondag19° / 8°10 %
-
Maandag13° / 5°50 %











