Oogst eerste Texelse zeekool
Han de Kroon Horecavers in Haarlem komt met de eerste Texelse zeekool op de markt. Vooralsnog is er vooral vraag naar deze exclusieve zeegroente bij de betere horeca.
Twee jaar geleden was het nog een proefoogst om te bepalen hoe je het zilte gewas zeekool het beste op land kon telen. Vorig jaar de eerste proef of het product ook in de markt aansloeg.
Vandaag komt de eerste Waddengoud gecertificeerde Texelse zeekooloogst aan bij Han de Kroon Horecavers in Haarlem.
Via het handelsbedrijf Texel Saline in Den Burg op Texel hebben Texelse zeekooltelers zich verenigd om aan de vraag te kunnen voldoen.
Zouttolerant gewas
Het zouttolerante gewas zeekool is het eerste zilte gewas waar Zilt Proefbedrijf Texel in samenwerking met de Vrije Universiteit van Amsterdam is mee gaan experimenteren. Dit om uiteindelijk een oplossing te bieden voor al die boeren die straks op verzilte grond leven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %
-
Vrijdag11° / 9°30 %











