Herkomstland groente niet belangrijk
Mensen kopen graag verse groente uit eigen land. Dat geldt echter voor Nederlanders veel minder dan voor Duitsers en Britten. Dat blijkt uit een onderzoek van Productschap Tuinbouw.
Het grootste gedeelte van de consumenten in de 3 landen vindt vermelding van het land van herkomst belangrijk. Die groep let er ook op in de winkel, maar het is meestal niet bepalend voor de aankoop. Dan gaat het meer om kwaliteit, smaak en prijs.
Er zijn daarbij wel grote verschillen tussen de landen. Van de Nederlanders let 46% niet op het herkomstland, bij de Duitsers kijkt 18% daar niet naar en bij de Britten 33%. Voor 17% van de Nederlandse kopers van verse groente is het herkomstland bepalend. Dat is veel minder dan in Duitsland (38%) en het Verenigd Koninkrijk (26%).
Internet
Uit het onderzoek blijkt ook dat het kopen van verse groente en fruit via internet in het Verenigd Koninkrijk meer is ingeburgerd dan in Nederland en Duitsland. Van de Britten koopt 14% wel eens groente en fruit online, tegenover 2% van de Duitse consumenten en slechts 1% van de Nederlanders.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1550 INCL 72" RD MAAIDEK (DAT) #781080
Gebruikt, € 32.999
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (BRU) #781759
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag14° / 7°5 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag13° / 8°10 %











