Innovatiekrediet van 2,4 miljoen euro voor ontwikkeling onkruidrobot
Robotfabrikant cropr ontvangt via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) een innovatiekrediet van bijna 2,4 miljoen euro voor de ontwikkeling van een autonome onkruidwieder.
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat stelt het innovatiekrediet beschikbaar voor mkb’ers en grote bedrijven die zich bezighouden met de technische ontwikkeling van een nieuw product. Volgens RVO helpt het innovatiekrediet ondernemers om innovatieve ideeën door te ontwikkelen tot marktrijpe producten.
Voor cropr is dat een autonome onkruidrobot die gewastelers helpt om zonder chemie onkruid te bestrijden. Volgens CEO Bert Jan Kampherbeek van cropr is de subsidie zeer welkom. ‘Nieuwe hardware voor de landbouwsector is moeilijk te financieren vanwege het technische risico. Met dit krediet kunnen wij werken aan een goed werkende machine voor telers in Nederland en daarbuiten.’
De zelfrijdende machine herkent onkruid met AI en vernietigt het daarna met laserstralen. Dankzij de dieselelektrische aandrijving kan de robot tot 25 uur achter elkaar over het land rijden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

PZ Strela
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zaterdag21° / 11°20 %
-
Zondag20° / 13°85 %
-
Maandag22° / 12°5 %
















