Klimaatadaptie en Amerikaanse planten met Boskoops bloed
Bezoekers van de Najaarsbeurs van Plantarium-Groen Direkt worden bij binnenkomst eerst langs tafels met tientallen ‘nieuwigheden’ geleid ter inspiratie. Deze onderdompeling in het mooiste aan nieuwe tuinplanten en heesters is een passende start van de toonaangevende beurs voor de tuinbranche.
De beurs wordt al ruim veertig jaar georganiseerd en trok op 26 en 27 augustus duizenden vertegenwoordigers van tuincentra, kwekerijen, export en groothandel naar de regio Boskoop.
Met een echt Boskoops’ kwekersproduct als winnaar van de Green Retail Award publieksprijs en de prijs voor Beste Nieuwigheid met Boskoops genetisch materiaal was de organisatie van Plantarium Groen Direct Najaarsbeurs extra tevreden.
Internationaal vakgebied
‘Het doet ons deugd dat een lokale kweker in de prijzen valt, hoe internationaal we inmiddels ook zijn’, reageert adjunct-directeur Hans Cok van Groen Direkt. Met bezoekers en standhouders uit diverse Europese landen, maar met plantmateriaal afkomstig uit de hele wereld is het zeker dat het een internationaal vakgebied is.
Dat blijkt bijvoorbeeld uit de beste Nieuwigheid, de groenblijvende heester Mahonia JungleWhisper van het Amerikaanse veredelaarslabel Proven Winners. De variëteit is ontdekt door BB Botanics uit Boskoop en wordt in Nederland in de handel gebracht door Huisman Boomkwekerij uit Boskoop. De combinatie van compacte groei, rode jonge scheuten en geurende oranjegele bloemen overtuigde de keuringscommissie deze heester te kiezen uit 45 inzendingen.
De categorie Beste Marktinnovatie ging naar het concept ‘Urban Oase’ van Van Son & Koot uit Kaatsheuvel. Dit concept, dat gericht is op het vergroenen van steeds warmer wordende stedelijke woonmilieus, heeft ook een internationaal verhaal. De opvallend paars-wit bloeiende Clematis Glorious Cloud van de oer-Boskoopse kwekerij Van Zoest verzamelde de meeste publiekstemmen.
Klimaatverandering en klimaatbestendigheid
Klimaatverandering en klimaatbestendigheid is een thema dat ook de tuin en groenbranche raakt. Daarom is het geen toeval dat de Beste Marktinnovatie voor Urban oase is. Cok: ‘Klimaatbestendigheid is echt een verhaallijn aan het worden, dat zien we terug in meerdere marktinnovaties. Dit concept draait om een samenstelling van klimaatbestendige planten voor balkons, patio’s en stadstuinen.’
Een ander nieuw hittebestendig concept is de lijn ‘Summerfans’ van kwekerscollectief Addenda. De langbloeiende Scaevola Fanfana, ofwel waaierbloem, verkrijgbaar in paars, blauw, wit en roze kan droogte goed verdragen en blijft doorbloeien.
Naast de producten van het Amerikaanse Proven Winners is ook het Amerikaanse plantenmerk First Editions aanwezig op de beurs. Binnen hun hortensia lijn ‘Endless Summer’ is dit jaar de nieuwe variëteit DreamCloud in de markt gezet met de slogan Non-stop flowering. ‘Deze Hydrangea heeft als eigenschap dat hij voortdurend nieuwe takken met bloemen aanmaakt, tot aan de winter. Dat kan doordat de plant op zowel oud als jong hout bloeit’, vertelt marketeer Marion Klaver.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781554
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag20° / 13°10 %
-
Woensdag21° / 13°15 %
-
Donderdag21° / 15°90 %
















