Esro Vlees vraagt faillissement aan na ingrijpen door NVWA

Esro Vlees in het Noord-Brabantse Nuenen heeft het faillissement aangevraagd na ingrijpen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder stelde dat het bedrijf onveilig vlees verhandelde en trok daarom de vergunning in.

Esro Vlees in Nuenen heeft het faillissement aangevraagd na ingrijpen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
© VidiPhoto

Volgens de directie van Esro Vlees heeft dit ‘onvermijdelijk’ geleid tot het faillissement. Eerder moest de Esro Food Group, een vleesverwerkend bedrijf, per direct alle producten terugroepen van de NVWA, omdat de kwaliteit en veiligheid van het vlees niet konden worden gegarandeerd.

De terugroepactie volgde op een inval van de Inlichtingen- en Opsporingsdienst (IOD) van de NVWA op 16 april. Het bedrijf wordt verdacht van het verhandelen van ongeschikt en onveilig vlees en het vervalsen van documenten.

Hygiëneprotocollen niet nageleefd

Ook blijkt uit inspecties dat machines niet goed werden schoongemaakt en hygiëneprotocollen niet werden nageleefd. Hierop werden twee directeuren en een manager van het bedrijf aangehouden.

De directie noemt het optreden ‘buitenproportioneel, omdat zonder rechterlijke toetsing vooraf een heel bedrijf is stilgelegd’. Door dit faillissement verliezen zestig medewerkers hun baan, alsmede meer dan honderd uitzendkrachten, zo is te lezen op de website van het bedrijf. Andere bedrijven uit de Esro Food Group zijn niet failliet.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Dinsdag
    15° / 8°
    65 %
  • Woensdag
    13° / 5°
    5 %
  • Donderdag
    15° / 5°
    5 %
Meer weer