Trump stelt heffingen op Europese producten uit tot 9 juli
De Amerikaanse president Donald Trump heeft de invoering van een importheffing van 50 procent op Europese producten uitgesteld tot 9 juli. Enkele dagen geleden wilde Trump deze heffing nog op 1 juni laten ingaan.
Een telefonisch gesprek met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Trump van gedachten doen veranderen. Von der Leyen gaf in dat gesprek aan meer tijd nodig te hebben om een handelsverdrag met de Verenigde Staten te sluiten en gaf dat ook aan op socialmediaplatform X. Trump honoreerde haar verzoek en verschoof de deadline. Eerder had de Amerikaanse president zich fel uitgelaten over de Europese Unie.
Ook de Eurocommissaris Maroš Šefcovic van Handel stelt dat de commissie klaarstaat om 'onze belangen te verdedigen'. Hij gaf op X aan dat Brussel volledig betrokken was en zich inzet voor een bilaterale overeenkomst die voor beide partijen werkt. De commissie blijft volgens hem 'bereid om te goeder trouw samen te werken'.
Good call with @POTUS.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) May 25, 2025
The EU and US share the world’s most consequential and close trade relationship.
Europe is ready to advance talks swiftly and decisively.
To reach a good deal, we would need the time until July 9.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6070 trekker Range Command (HAE) #777030
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6120R trekker (REU) #704485
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 716 Vario (MAA) #690892
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / 2°5 %
-
Dinsdag5° / 0°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %

















