Greenyard boekt meer omzet, maar draait klein verlies

Het Belgische voedingsconcern Greenyard heeft het boekjaar 2024-2025 afgesloten met een omzet van 5,4 miljard euro. Dat is 4,4 procent meer dan in het voorgaande boekjaar. De de winst voor aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen (Ebitda) noteert 1,9 procent lager en komt uit op 183 miljoen euro.

Greenyard+boekt+meer+omzet%2C+maar+draait+klein+verlies
© Job Hiddink

Greenyard meldt verder een negatief nettoresultaat van 2,9 miljoen euro, vanwege een lager operationeel resultaat door herstructureringskosten en hogere afschrijvingen en belastingen. De omzet van de versdivisie is in het afgelopen boekjaar met 5,9 procent gestegen naar 4,3 miljard euro.

Volgens het handelsbedrijf is de omzetgroei vooral een gevolg van een stijging van 4,8 procent in de afzetvolumes en een toename van 0,7 procent in de omzet via geleverde diensten. De Ebitda van de versdivisie nam met 0,4 procent toe tot 97 miljoen euro.


Prijsverhogingen

Voor wat betreft de langer houdbare producten groeide de omzet van het Belgische bedrijf met 1,7 procent tot 1,009 miljard euro. Deze groei werd gedreven door prijsverhogingen (+5,1 procent) en doorberekende extra transportkosten (+1,4 procent).


Verder waren de afzetvolumes 4,9 procent lager dan in boekjaar 2023-2024. Dit komt door lagere bestellingen van groenten in blik en lagere verkopen in het foodservicekanaal. Tot slot kwam de Ebitda van de versdivisie 5,4 procent lager uit, op 84,4 miljoen euro.

Lees ook

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Vrijdag
    13° / 7°
    50 %
  • Zaterdag
    17° / 8°
    90 %
  • Zondag
    19° / 13°
    50 %
Meer weer