FAO handhaaft tarweprognose op 795 miljoen ton
De wereldvoedselorganisatie FAO handhaaft haar oogstverwachting voor tarwe in het seizoen 2025-2026 op 795 miljoen ton. Tarwe levert daarmee net zoveel op als in het huidige seizoen dat eind juni afloopt.

De prognose voor de tarwe in Europa is licht verhoogd. Dit is vooral het resultaat van beter weer in de zuidelijke lidstaten. De FAO rekent op een sterk herstel in de productie van EU-tarwe na een gevoelige dip vorig jaar. Droogte en relatief hoge temperaturen in de noordelijke gebieden zouden het opbrengstpotentieel wat kunnen gaan drukken.
In Rusland rekent de FAO op minder tarwe als gevolg van ongunstige weersomstandigheden en een kleiner areaal. In Oekraïne voorziet de organisatie een kleinere oogst dan normaal ondanks weersverbetering met regen in april. In Canada is het zaaien nog aan de gang. De verwachting wijst op eenzelfde oogst als vorig jaar. In de Verenigde Staten blijven er zorgen over de droogte. Daardoor blijft de tarweproductie waarschijnlijk iets onder het niveau van vorig jaar.
In India is het warm en droog en dat drukt de opbrengstprognose. Met beregening rekenen ze de Indiase boeren desondanks op een recordoogst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.270 AutoCommand
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag17° / 4°10 %
-
Donderdag18° / 6°10 %
-
Vrijdag19° / 5°10 %