Woningbouw op acht locaties in Utrechts buitengebied

Provincie Utrecht gaat op acht plekken in het buitengebied huizen bouwen. Verder zoekt zij voor een deel van de 27,5 hectare nieuwe bedrijventerreinen buiten de bestaande bebouwing. Dat blijkt uit het Provinciaal Programma Wonen en Werken (PPWW) 2025.

Woningbouw+op+acht+locaties+in+Utrechts+buitengebied
© Pixabay

De acht nieuwe uitbreidingslocaties buiten bestaand stedelijk gebied in het PPWW zijn volgens het college van Gedeputeerde Staten zorgvuldig geselecteerd. Daarbij is volgens het college per locatie beoordeeld wat haalbaar en wenselijk is. Een belangrijk uitgangspunt hierbij is volgens het provinciebestuur dat er balans moet zijn tussen woningbouw, economie, natuur en leefomgeving.

In de plannen heeft het college een voorkeur voor bouwen binnen bestaande kernen. Daarnaast kijkt het naar de vitaliteit van (dorps)kernen. Desondanks moet in de plannen ook in het buitengebied worden gebouwd.

In het provinciaal programma gaat het om acht projecten van meer dan vijftig woningen die buiten bestaande bebouwing komen. Die liggen in de gemeenten Zeist, Woudenberg, Wijk bij Duurstede, Vijfheerenlanden, Stichtse Vecht (Loenen), Rhenen, Lopik en Eemnes (Zuidpolder).


112.000 huizen

In totaal denkt provincie Utrecht tot 2030 72.000 woningen te kunnen bouwen en 147,5 hectare bedrijventerrein (‘grijs’ in de terminologie van planologen) aan te leggen. Voor de periode tot 2040 zijn ruim 112.000 woningen gepland.

Het is de bedoeling dat de natuur gelijke tred houdt met de bouw. Of het provinciebestuur daarvoor ook nog extra hectares aanwijst, staat niet in het PPWW.

‘Er is veel behoefte aan betaalbare woningen en werklocaties’, verklaart gedeputeerde Huib van Essen (GroenLinks) de bouwplannen voor woningen en bedrijventerreinen. ‘We hebben genoeg goede en kansrijke plannen tot 2030 en daarna. Nu is het belangrijk dat we samen met gemeenten aan de slag gaan om die plannen echt uit te voeren. Dit is het moment om stappen te zetten’, benadrukt hij.


Economische groei

De vraag naar bedrijventerreinen in provincie Utrecht neemt toe, zowel door economische groei als door de herontwikkeling van binnenstedelijke terreinen naar woonlocaties. Daarom kijkt het provinciebestuur ook naar extra hectares voor bedrijventerreinen buiten de bestaande bebouwing.

Dit is de derde keer dat een PPWW is vastgesteld. Eerdere PPWW’s waren in oktober 2021 en juli 2023.

Het PPWW 2025 is vanaf 7 mei in te zien via omgevingsloket.nl.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    27° / 11°
    20 %
  • Vrijdag
    23° / 13°
    20 %
  • Zaterdag
    18° / 7°
    30 %
Meer weer