Kwart zegt minder bloemen te kopen uit zorg over gewasbeschermingsmiddelen
			Een op de vier consumenten zegt minder bloemen en planten te kopen vanwege zorgen over gewasbeschermingsmiddelen. Bezorgde klanten pleiten voor strengere regels en meer transparantie. Dat blijk uit onderzoek in vier Europese landen.
		
 
		De onderzoeksresultaten zijn gepresenteerd door Bloemenbureau Holland en onderzoeksbureau Kantar in het webinar 'Consument & Duurzaamheid'. Het onderzoek is gedaan onder consumenten in Nederland, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Of consumenten hun gedrag echt aanpassen, dat is met dit onderzoek niet te zeggen.
Nederlandse consumenten zijn het meest bezorgd over gewasbeschermingsmiddelen, CO2-uitstoot en stikstof. In Duitsland en Frankrijk zijn de zorgen meer gericht op watergebruik. In het Verenigd Koninkrijk speelt het gebruik van veen een grotere rol.
Volgens de onderzoekers moet de sierteeltsector het vertrouwen van consumenten versterken. Daarnaast moet de keten laten zien welke stappen worden gezet naar een duurzamere productie. 'De consument wil graag blijven genieten van bloemen en planten, maar wel met een gerust hart', concluderen de onderzoekers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					 
					 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (HAE) #24505Gebruikt, € 10.475 
- 
					 Gewichtblok 600 kgTOP zwartGebruikt, P.O.A. 
- 
					 JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668Gebruikt, € 3.950 
- 
					 New Holland TM190 trekker (MAA) #690891Gebruikt, P.O.A. 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %








 
								 
								 
								 
								 
								



 
					


