FloraHolland boekt 17 procent meer omzet in bloemen
Bloemenveiling Royal FloraHolland heeft in januari 17 procent meer omzet geboekt in snijbloemen dan een jaar geleden. De verkopen werden flink opgeschroefd door hogere prijzen.

Vooral tulpen, troschrysanten en lelies leveren hogere prijzen op dan een jaar geleden. Bij tulpen is dat vooral het gevolg van een aanzienlijk kleiner aanbod (-19 procent). Het aanbod van troschrysanten is daarentegen vergelijkbaar met vorig jaar; desondanks stijgen de prijzen daarvan met 37 procent naar 51 cent per steel. De aanvoer van lelies is met 4 procent gedaald en dat draagt bij aan prijzen die een derde hoger uitvallen.
Ook rozen – het grootste product in de bloemenverkoop – laten hogere prijzen noteren. Het aanbod van deze bloemen ligt op eenzelfde niveau als begin vorig jaar. Desondanks doen de verkoopprijzen van rozen het 15 procent beter dan begin 2024 met gemiddeld 28 cent per stuk.
Bij kamerplanten en tuinplanten zijn de verschillen met begin vorig jaar een stuk kleiner. De omzet van kamerplanten valt 6,6 procent hoger uit; een vergelijkbaar aanbod levert hogere prijzen op. Tuinplanten noteren gemiddeld op een vergelijkbaar niveau als vorig jaar ondanks een aanvoer die 4,4 procent is gestegen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Farmtrac FT25G (WOL) #39432
Gebruikt, € 15.000
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 14°30 %
-
Dinsdag20° / 14°50 %