Ivoorkust en Guinee trekker kar in uienexport
De West-Afrikaanse landen Ivoorkust en Guinee nemen in week twee de meeste uien af, gevolgd door de vrij stabiele afnemer Groot-Brittannië. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Kwaliteits-Controle-Bureau (KCB) en het GroentenFruit Huis.

In totaal werd 9.731 ton geëxporteerd in de tweede week van dit seizoen (kalenderweek 28). Ivoorkust was de grootste afnemer met 1.758 ton, gevolgd door Guinee met 1.612 ton. Direct daarachter staat Groot-Brittannië met 1.604 ton.
België importeerde in die week 1.141 ton. Daarmee staat het aantal landen dat meer dan 1.000 ton in een week importeerde toch al op vier.
Beginnetje in afzet naar Senegal
Een ander opvallend punt is dat Senegal volgens deze cijfers toch al 696 ton heeft afgenomen. Dat is voor dat land een kleine hoeveelheid, maar het is toch een beginnetje.
Voordat er volle boten die kant op gaan, is het al september, stellen exporteurs. Dit jaar is Senegal later dan vorig jaar, omdat eerst de eigen oogst moet zijn geconsumeerd. Pas dan staat de overheid importuien toe in Senegal. Dit om de lokale productie te beschermen tegen de import.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (BV) #692159
Gebruikt, P.O.A.
-
Toro Timecutter MR5075T
2023, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6090M (HA) #691713
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %