Een op de tien melkveehouders wil investeren in energieopslag
10 procent van de melkveehouders met zonne- of windenergie denkt eraan om te investeren in accu's om hun duurzaam opgewekte stroom op te vangen. Dat blijkt uit een rondvraag van marketingbureau AgriDirect onder 3.299 melkveehouders.
Ruim 75 procent van de melkveehouders maakt gebruik van zonnepanelen (70,5 procent) of een windmolen (6,4 procent) op het bedrijf. De bereidheid om te investeren in zonnepanelen is volgens het onderzoek sterk afgenomen het afgelopen jaar. Vorig jaar zei nog een op de vijf melkveehouders plannen te hebben om daarin te investeren. Dit is teruggelopen naar ongeveer een op de dertien.
Redenen voor de extra aandacht voor accu's en de verminderde interesse in zonnepanelen, liggen volgens accountmanager Luke Hekers van AgriDirect onder meer in de veranderende wet- en regelgeving. Hij noemt ook de geringe opbrengst van de SDE-regelingen en de terugleververgoedingen die energiebedrijven willen vragen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (MID) #775450
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 195 trekker (MAA) #24299
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (ZAN) #693545
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag19° / 11°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag21° / 14°50 %

















