Honderden Belgische boeren blokkeren wegen in Antwerpse haven
Honderden Belgische boeren bezetten de haven van Antwerpen en blokkeren de toegangswegen. Volgens de organisatie gaat het om ongeveer vijfhonderd boeren die ontevreden zijn met het Belgische landbouwbeleid en erkenning vragen voor hun werk.

Stijn Zelderloo van de organisatie zegt tegen omroep VRT dat de Antwerpse haven niet toevallig gekozen is. 'Als belangrijke economische sector vragen de landbouwers het respect en de erkenning die de haven en havenbedrijven ervaren ook voor hun deelsectoren en bedrijven.'
De wegen zullen niet volledig worden afgesloten, zeggen de demonstranten. Ze zouden zogenoemde filterblokkades opzetten, waar nog mondjesmaat auto's worden doorgelaten. Hulpdiensten mogen sowieso passeren. De actie leidde tot files in de ochtenduren. Het Vlaams Verkeerscentrum vraagt de omgeving te vermijden.
Met de actie willen de boeren 'blijvende druk uitoefenen op de politieke onderhandelingen die volgden op eerdere protesten'. De Belgische boeren protesteren al weken tegen strengere regels, het stikstofbeleid en de dalende inkomsten voor de sector. De actie gaat uit van individuele boeren. De Boerenbond of het Algemeen Boerensyndicaat zijn niet als organisator betrokken bij het protest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Juwel 8 (OLD) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (LIE) #695557
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag17° / 11°70 %