Bietencampagne duurt twee weken langer
Royal Cosun Beet Company ziet dat de suikerbieten die nu nog in de grond zitten sterk blijven groeien. Dat levert naar verwachting 6 ton meer bieten op per hectare dan begin augustus is aangegeven, gemiddeld 86 ton. Om het grotere volume te verwerken, is de verwachting dat de campagne twee weken langer gaat duren en doorgaat tot eind januari.
Ondanks de slechte oogstomstandigheden heeft Cosun tot nog toe voldoende suikerbieten in opslag. Wel worden planningen soms aangepast. 'Telers die niet rooien worden naar achter in de campagneplanning geschoven. Bieten van telers die wel rooien worden eerder afgenomen', stelt de coöperatie.
De oogstcampagne van zetmeelproducent Royal Avebe verloopt vooralsnog volgens planning. Wel ervaren de toeleveranciers met rooien grote uitdagingen door de natte weersomstandigheden. Ook ligt het percentage tarra hoger dan in voorgaande jaren. Verder is de bewaarbaarheid van de zetmeelaardappelen een punt van aandacht, stelt Avebe.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 10.475
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag10° / 1°30 %
-
Zaterdag14° / 7°15 %
-
Zondag12° / 5°20 %
















