CDA Friesland wil verbod zonneparken op landbouwgrond
CDA Friesland wil dat er een verbod komt op nieuwe zonneparken op landbouwgrond. Provinciale Staten van Friesland bespreken woensdag 27 september een voorstel van de partij hierover.
In het Friese coalitieakkoord is afgesproken dat landbouwgrond niet langer gebruikt mag worden voor zonneparken. Het nieuwe beleid laat volgens de christendemocraten echter te lang op zich wachten. De fractie wil daarom dat de daad zo snel mogelijk bij het woord wordt gevoegd.
In het bestuursakkoord is gekozen om de zonneladdermethodiek te gebruiken. Dat betekent dat landbouwgrond en zonneweides als allerlaatste oplossing worden gebruikt voor zonnepanelen. CDA-Statenlid Karin van der Velde refereert hier ook aan. 'Voor zonnepanelen kan ook eerst worden gekeken om deze bijvoorbeeld op lege daken, op overkappingen van parkeerplaatsen of andere braakliggende gronden te plaatsen.'
De fractie roept Provinciale Staten op omwonenden te betrekken bij het zonnenparkenbeleid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 140 trekker (REU) #777708
Gebruikt, P.O.A.
-

Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag9° / 7°5 %
-
Vrijdag10° / 5°30 %
-
Zaterdag9° / 6°30 %

















