NFO meldt kleinere kersenoogst door vroege nachtvorst
Door nachtvorst op 28 maart en koude bloeiomstandigheden zal de kersenoogst dit jaar op veel plaatsen niet meevallen. Dat meldt de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) op haar website na een rondgang op Proeftuin Randwijk vorige week.

Volgens adviesraadslid Jan Peeters van Proeftuin Randwijk is het algemene beeld dat veel kersenrassen redelijk tot goed gezet zijn. 'Met uitzondering van de grote rassen Kordia en Merchant. Vooral in het oosten en midden van Nederland is veel verloren gegaan door de nachtvorst van 28 maart', betreurt hij.
Peeters meldt dat er veel percelen zijn waar tot op zo'n 2 meter hoogte geen oogst hangt. 'Lichte nachtvorst op onder meer 4 en 5 april heeft ertoe geleid dat er stevig pseudomonas is ontstaan.' Pseudomonas is een bacterieziekte die vooral optreedt bij steenvruchten zoals kersen.
Vervroegde teelten
Verder geeft het adviesraadslid aan dat in de vervroegde teelten, waar de kappen al vroeg dicht waren, wel meer kersen hangen. 'Telers die de zijkanten hadden gesloten hebben daar profijt van gehad', aldus Peeters.
Diverse kersentelers hebben Kudos toegepast om de zetting te verbeteren. Het blijkt dat in veel gevallen de inzet van de groeiregulator niet tot een goede zetting heeft geleid. Overigens is van het ras Kordia bekend dat Kudos over de jaren heen nauwelijks invloed heeft op de zetting.
Een andere uitdaging voor kersentelers is volgens NFO het buiten de deur houden van de suzuki-fruitvlieg. Tijdens de rondgang werden telers door Peeters geadviseerd op tijd het suzukigaas te sluiten. 'Spuit daarna de boel één keer schoon met Tracer en kom een paar keer terug met Tracer en Combi Protect. Uit proeven blijkt dat met Combi Protect de werking van Tracer dusdanig verbetert dat met een lage Tracer-dosering kan worden gewerkt.' Daarbij plaatst hij als kanttekening dat het ondanks deze aanpak nog een hele puzzel wordt om het schema rond te krijgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
International 633 SA trekker (LIE) #162198
Gebruikt, € 6.000
-
John Deere 6175R trekker (SOM) #64452
Gebruikt, € 72.500
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, € 22.680
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag26° / 11°20 %
-
Woensdag25° / 14°5 %
-
Donderdag23° / 14°75 %