Verregende kersen geperst tot sap
40.000 kilo kersen die na de wateroverlast in Limburg zijn geoogst, worden verwerkt tot kersensap. Eigenlijk zouden ze de conserven ingaan, maar dat kan niet meer.
Na de hevige regenval in Limburg is nog slechts 10 procent van de kersen van de 60 hectare tellende boomgaard op de Fruitboerderij in Baarlo te gebruiken. 'Deze morel is een bijzonder kersenras, speciaal voor de conserven. Maar 70 millimeter regen kunnen ze niet hebben', vertelt teler Max Hilberts.
Dankzij Boerschappen en ZLTO worden de kersen nu verwerkt tot sap. Hilberts: 'Daar zijn we heel blij mee, elke hulp die we nu krijgen is welkom. Normaal is de prijs voor sap lager dan voor conserven, maar gelukkig heeft Boerschappen ons een eerlijke prijs betaald.'
De Limburgse fruitteler weet precies wat er is misgegaan door de regen. 'Een kers gaat van groen naar oranje naar rood en dan naar donkerrood. In dat laatste stadium is de kers erg kwetsbaar. Deze neemt dan al het water op dat beschikbaar is. De kers zwelt zo hard op dat hij barst. In die scheur gaat het schimmelen en droogt de kers helemaal uit.'
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 5100M (RL) #25425
Gebruikt, P.O.A.
-
Kongskilde 9 TANDS
Gebruikt, € 1.700
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #27439
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
Vacatures
Product Marketing Specialist
KWS BENELUX BV - Etten-Leur
Adviseur landelijk gebied
Gemeente Bronckhorst - Hengelo, Bronckhorst
(Aankomend) Specialist/Adviseur agrarische wet- en regelgeving (min. 32 uur)
ComponentAgro B.V. - NL
Medewerker Grondzaken
Vermilion Energy - Harlingen
Medewerker of herdsmanager melkveebedrijf
A.J.M.Buijs BV Slagkampweg 6 Rosmalen - Rosmalen, 's-Hertogenbosch
Weer
-
Zaterdag18° / 10°50 %
-
Zondag20° / 9°10 %
-
Maandag22° / 10°5 %