Uienexport daalt naar weekvolumes van 12.000 ton
Zowel in week 10 als in week 11 is ongeveer 12.000 ton uien naar het buitenland verkocht. Ongeveer 90 procent van de geëxporteerde uien blijft binnen de Europese Unie.
De grootste afnemers van Nederlandse uien zijn op dit moment in het afzetseizoen Groot-Brittannië, Spanje, Duitsland, Israël, Frankrijk en België. De afzet richting West-Afrika is vrijwel stilgevallen. Dit blijkt uit de exportcijfers van GroentenFruit Huis.
Tot en met week 11 staat de exportteller voor Nederlandse uien van oogst 2022 op bijna 959.000 ton. Dat is ongeveer 45.000 ton minder dan vorig jaar op hetzelfde moment in het afzetseizoen. Vooral naar grote importerende landen als Senegal en Ivoorkust zijn dit jaar minder uien verscheept. Daarentegen hebben vooral omringende landen meer Nederlandse uien aangekocht.
De marktprijs voor uien maakt de laatste twee weken iets van een pas op de plaats. Vorige week noteerde Landbouwbeurs Noord- en Centraal-Nederland in het Flevolandse Emmeloord gemiddeld 70 euro per 100 kilo voor gele uien. Dat is 5 euro minder dan twee weken geleden. De noteringscommissie omschrijft de uien nog steeds als prijshoudend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-

Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Woensdag8° / 5°15 %
-
Donderdag8° / 4°10 %
-
Vrijdag7° / 4°20 %
















