Jan-Willem Tijken toont collega's voordelen CowToilet
De koeien van Jan-Willem Tijken uit het Gelderse Zelhem gebruiken het CowToilet. Daardoor zijn er twee meststromen op het bedrijf. De melkveehouder laat tijdens een demonstratie van CowToilet-bedenker Henk Hanskamp andere boeren kennismaken met het systeem.
'Het is een voerstation met een ongedwongen systeem dat ervoor zorgt dat koeien er urineren. Die stroom kunnen we dan opvangen', legt Tijken uit. Het CowToilet zorgt voor twee meststromen en beperkt de ammoniakuitstoot, waar hij erg blij mee is. 'Daardoor kunnen we gerichtere keuzes maken.'
Een CowToilet kost 25.000 euro en 25 koeien kunnen er gebruik van maken. Het systeem kost dus 1.000 euro per koe. 'De terugverdientijd is van heel veel factoren afhankelijk, maar kunstmest en mestafvoer kosten ook wat', weet Tijken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HEN) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA1030 opraapwagen
1990, € 3.250
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Dinsdag18° / 3°0 %
-
Woensdag19° / 6°0 %
-
Donderdag20° / 7°0 %















