Oud-directeur Staatsbosbeheer Chris Kalden leidt overleg Landbouwakkoord
Chris Kalden, oud-directeur van Staatsbosbeheer, gaat de gesprekken leiden die dit voorjaar nog moeten uitmonden in een Landbouwakkoord. Kalden vervangt gespreksleider Wouter de Jong die is teruggetreden vanwege ziekte. Dat schrijft de landbouwminister vrijdag Piet Adema in een brief aan de Tweede Kamer.
Van 2007 tot en met 2013 was Kalden (75) directeur van Staatsbosbeheer, waarna hij met pensioen ging. Ook was hij van 2002 tot 2007 de hoogste ambtenaar van het ministerie van Landbouw. Kalden is de huidige voorzitter van de sectortafel Pluimvee. Na afloop van de hoofdtafel bijeenkomst van 16 maart aanstaande neemt hij het voorzitterschap over.
Adema wil in april komen met een Landbouwakkoord. Hierin wil hij breedgedragen afspraken maken over de landbouwtransitie. In de plannen moet ook het toekomstperspectief van boeren worden vastgelegd. Dit akkoord is in november vorig jaar aangekondigd.
Kaldens voorganger De Jong liet begin maart weten dat bij hem prostaatkanker is geconstateerd en daarvoor ook moet worden geopereerd. Dat kostte hem veel energie en daarom zette hij een stap terug als voorzitter.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

John Deere 6M 250 trekker (LIE) #693690
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 7°30 %
-
Zaterdag10° / 7°20 %
-
Zondag9° / 6°5 %

















