Aardappelmarkt sluit jaar af met hoogste termijnnotering
De aardappeltermijnmarkt van EEX noteerde gisteren een slotkoers van bijna 29 euro per 100 kilo. Dat is voor het aprilcontract 2023 de hoogste notering in 2022.
Eerder noteerde EEX voor fritesaardappelen op levering in april 2023 28 euro of meer in september en oktober. De aardappelnotering daalde na half oktober tot een niveau van rond 24 euro per 100 kilo. Vanaf begin december steeg de indicatieprijs gestaag naar het huidige niveau.
Voor aardappelen van oogst 2023 op levering in april 2024 ligt het prijsniveau sinds deze maand op ruim 24 euro per 100 kilo. Beursmakelaar De Vries & Westermann meldt dat het huidige vaste sentiment op de aardappelmarkt onder meer te danken is aan de activiteiten van de Belgische aardappelindustrie.
Honger naar aardappelen
Ondanks de stijgende kosten voor de productie en bij de verwerking lijkt de honger naar aardappelen niet te stillen, constateert De Vries & Westermann. Uit cijfers van het onderzoeksbureau Euromonitor blijkt dat de wereldwijde vraag naar diepgevroren frites elk jaar met 2 procent toeneemt tot een totaal van nu ongeveer 13,3 miljoen ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

Case Magnum 225
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 4.999
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Donderdag15° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 7°5 %
-
Zaterdag14° / 8°10 %
















