ABN Amro: verkoop vlees- en zuivelvervangers daalt na jaren van groei
Na enkele jaren van groei is de verkoop van vlees- en zuivelvervangers dit jaar gedaald, meldt ABN AMRO na onderzoek. Vleesvervangers werden in de eerste drie kwartalen van dit jaar zo'n 3 procent minder verkocht.
De groei van de verkoop van zuivelvervangers kwam vrijwel tot stilstand. Een reden waarom plantaardige alternatieven minder vaak verkocht worden, is volgens de bank de gedaalde koopkracht. Daarbij is er een groep consumenten 'die niet snel opnieuw vleesvervangers gaat kopen, omdat smaak en structuur niet altijd aan de verwachtingen voldoen.' Om meer nieuwe consumenten aan te spreken en herhaalaankopen te stimuleren, is 'innovatie op smaak en textuur belangrijk'.
De overheid wil dat het aandeel dierlijke eiwitten in het dieet van consumenten afneemt van 60 procent nu naar 50 procent in 2030. 'Dat is een behoorlijke uitdaging. De afgelopen jaren is het lastig gebleken om de vleesconsumptie te verminderen', stelt ABN vast. Voor een groei van de verkopen van plantaardige alternatieven is het volgens de bank belangrijk dat er gezondere producten bijkomen, met plantaardige alternatieve grondstoffen 'met een aantoonbaar lage milieu- en sociale impact.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-

John Deere 4049M compacttrekker met 400e voorlader (HAE) #776054
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag5° / -2°20 %
-
Zaterdag4° / -1°10 %
-
Zondag3° / -1°90 %
















