Oekraïne-vlogger Kees Huizinga: 'Liever geen dikke bietenbult op het land'
In De week van Kees Huizinga vertelt deze Nederlandse boer in Oekraïne wat hij merkt van boeren in een land in oorlogstijd. Huizinga is deze week volop bieten aan het rooien. 'Ik heb liever geen dikke bietenbult op het land.'
November is dit jaar vrij droog en daarom kunnen de zware machines nog goed het land op. Huizinga doet er alles aan om de bieten zo snel mogelijk naar de fabriek te transporteren. Hij wil daarmee voorkomen dat er grote hoeveelheden op de percelen blijven liggen. Huizinga heeft dit jaar door de oorlog in Oekraïne slechts 700 hectare bieten gezaaid in plaats van de gebruikelijke 1.500.
Dat was achteraf gezien een foute beslissing, vindt hij. De suikeropbrengst kan Huizinga op de lokale markt verhandelen en dat is veel eenvoudiger dan bijvoorbeeld de export van mais naar het buitenland. De Russen vertragen de uitvoer in de havens door bijvoorbeeld te weinig controleurs te sturen. De wachttijden voor de schepen zijn daardoor erg lang.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5075M (OLD) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #777374
Gebruikt, P.O.A.
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Donderdag21° / 11°15 %
-
Vrijdag25° / 11°0 %
-
Zaterdag26° / 14°10 %

















