Doek valt in 2023 voor klokverkoop FruitMasters
FruitMasters stopt per 1 januari 2023 met de klokverkoop. Dat heeft de veilingcoöperatie deze week laten weten aan haar telers en kopers.

'We zijn zeker niet over één nacht ijs gegaan', verklaart brandmanager Tim Kievits van FruitMasters. 'In de loop der jaren, vooral de laatste dertig jaar, hebben we de markt zien veranderen. De markt vraagt naar meer klantspecifieke verpakkingen en concepten. De veilingklok kan dat niet meer invullen en wordt daarom steeds minder van belang.'
Het fruitaanbod verplaatst zich door deze ontwikkeling naar commerciële afspraken, zoals bemiddeling, vaste contracten en lange termijnafspraken. Kievits: 'Zowel onze leden als klanten kiezen voor continuïteit. Commerciële afspraken bieden daarvoor meer ruimte.'
10 procent aandeel in 2021
Het aandeel van de veilingklok bij FruitMasters werd steeds minder. In 2021 leverde de klok een omzet van 30 miljoen euro op, bij een totale omzet van 282 miljoen. Dat is een inbreng van circa 10 procent. 'De keuze om te stoppen met de klokverkoop geeft kansen voor zowel bestaande als nieuwe klanten', aldus Kievits.
'Voor kopers blijft de mogelijkheid bestaan om het product vooraf te zien, zodat ze weten wat ze kopen. Daarbij kunnen ze nog steeds dagelijks met ons commercieel team overleggen. Het blijft daghandel', besluit hij. De laatste veildag in Geldermalsen zal plaatsvinden op 23 december 2022.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 2032R (SO) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
Pottinger Ploeg Servo 45 M Plus (5) 46 Wc (BV) #26178
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %