Afvoer eieren en vleeskuikens uit regio Lunteren mag weer
Onder voorwaarden kunnen er weer consumptie-eieren uit het beperkingsgebied rond het Gelderse Lunteren worden afgevoerd. Voor vleeskuikens heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) slachterijen aangewezen.
Dat meldt Avined. Zo is er een aantal pakstations, eierverwerkers, pakstations en tussenstations voor de overslag aangewezen. Voor bedrijven in het 3 kilometergebied van het met vogelgriep besmette legpluimveebedrijf geldt een individuele aanwijzing. Voor de afvoer van vleeskuikens kunnen pluimveehouders een ontheffing aanvragen.
Voor het verplaatsen van broedeieren, opfokleghennen en opfok (groot)ouderdieren is nog even geduld nodig. Dit kan pas vanaf twee weken na de laatste uitbraak van vogelgriep in het beperkingsgebied. Hiervoor is een ontheffing van de NVWA nodig. Avined adviseert tijdig te beginnen met de procedure voor dit verplaatsen. Overigens is het wel mogelijk om broedeieren naar een aangewezen eierverwerker te vervoeren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %

















