Boeren blokkeren ingang papierfabriek Renkum
Enkele tientallen actievoerende boeren blokkeren sinds woensdagmorgen de ingangen van papierfabriek Smurfit Kappa Parenco in het Gelderse Renkum. De ingangen zijn met trekkers afgesloten.
Parenco produceert verpakkingspapier en andere papierproducten. Het is bekend dat de fabriek veel stikstof uitstoot. Onlangs heeft provincie Gelderland de milieueisen voor het bedrijf nog aangescherpt. Dat moet eind 2023 voor elkaar zijn. Vanwege de hoge stikstofuitstoot staan de boeren, die het niet eens zijn met de stikstofplannen van het kabinet, bij Parenco voor de deur.
De directie van Parenco wil tot het middaguur niets zeggen over de blokkade, aldus een woordvoerder. Eerder op de ochtend liet het bedrijf weten dat het een openbare ordeprobleem is dat burgemeester Agnes Schaap van Renkum moet oplossen.
Het is niet duidelijk hoe lang de demonstrerende boeren bij de papierfabriek willen blijven staan. Gemeente Renkum en de politie overleggen over de situatie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781630
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Maandag25° / 18°0 %
-
Dinsdag23° / 15°5 %
-
Woensdag24° / 13°50 %

















