Zes NPPL-bedrijven testen sensor voor bodeminsecten
Zes deelnemers aan de Nationale Proeftuin Precisielandbouw (NPPL) testen dit seizoen een sensor voor bodeminsecten. De sensor werkt autonoom en geeft op eenvoudige wijze een beeld van de bodemkwaliteit.

De sensor kan acari-mijten en collembola-springstaarten identificeren. Deze bodeminsecten zijn indicatoren voor de kwaliteit van de bodem. Het meten van de bodemkwaliteit is volgens NPPL een uitdaging, maar de sensor kan daarbij helpen.
Mijten en springstaarten spelen een cruciale rol in het reguleren en verbeteren van de nutriëntenkringloop, de afbraak en de humificatie, schrijft NPPL. Het project wil onderzoeken of deze indicatoren helpen de bodemkwaliteit op de Boerderij van de Toekomst beter in kaart te brengen.
Zes NPPL-telers de testen de sensor op toepasbaarheid in hun dagelijkse bedrijfsvoering. De sensor is ontwikkeld door Syngenta in samenwerking met het Hongaarse Instituut voor Bodemwetenschappen (ATK-TAKI).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6175R (RL) #23842
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson MF 7718-S
2018, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3038E (WD) #24162
Gebruikt, € 22.200
-
Vicon Schudder FANEX 1124 C (BS) #23085
Gebruikt, € 18.950
Vacatures
Communicatiestrateeg
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Adviseur Landelijk Gebied
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Specialist grondverwerving
Waterschap Aa en Maas - 's-Hertogenbosch
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
TTW’er
TTW-Systeem B.V. - Sommelsdijk
Weer
-
Dinsdag26° / 13°0 %
-
Woensdag29° / 14°0 %
-
Donderdag31° / 16°0 %