Project wijst uit: geen hapklare oplossingen weidevogelbehoud
Met één maatregel red je de weidevogel niet. Hiervoor is een combinatie van maatregelen nodig, blijkt uit project Winst & Weidevogels dat werd gefinancierd door provincie Zuid-Holland.
In het project werkten agrarische collectieven en melkveehouders samen met het Louis Bolk Instituut, Van Hall Larenstein, het Veenweiden Innovatiecentrum en PPP-Agro Advies. Met de huidige landbouwpraktijk als uitgangspunt is gewerkt aan maatregelen en voorwaarden die goed inpasbaar zijn op een modern melkveebedrijf.
Er zijn geen hapklare oplossingen voor het behoud van weidevogels, zo blijkt. Het begint met een goede afstemming tussen de wensen van weidevogels en de melkveehouder. De ervaringen die hiermee zijn opgedaan binnen project 'Winst & Weidevogels' zijn daarom gebundeld.
Aanbevelingen
In het uitgewerkte rapport staan bij elk hoofdstuk aanbevelingen waar melkveehouders meteen mee aan de slag kunnen. Vanuit de weidevogel, waarvoor veiligheid, voedsel en rust belangrijk zijn, is er veel aandacht voor de weidemogelijkheden.
Daarbij wordt gedacht aan kruidenrijkgrasland, weidegang en randenbeheer. Daarnaast komen de inpassing in de bedrijfsvoering, zoals bodem, voeding en vakmanschap, en omgevingsfactoren als predatie en residuen van pesticiden uitgebreid aan bod.
• Klik voor rapport Winst & Weidevogels op onderstaande pdf
Downloads
Winst & WeidevogelsBekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag10° / 7°20 %
-
Zondag9° / 6°5 %
-
Maandag9° / 6°20 %
















