Contactbedrijf vogelgriepuitbraak Losdorp preventief geruimd
Een vleeskuikenbedrijf in het Groningse Holwierde wordt preventief geruimd. Dit bedrijf wordt als een risicovol contact gezien van het besmette vleeskuikenbedrijf in Losdorp.

De 74.500 vleeskuikens in Holwierde zijn tegelijk met de vleeskuikens op het besmette bedrijf in Losdorp geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Bij het traceringsonderzoek van contacten kwam naar voren dat de eigenaar van het vleeskuikenbedrijf in Losdorp ook de vleeskuikens van het bedrijf in Holwierde verzorgt. Hierop is het bedrijf verdacht verklaard. Omdat niet volledig is uit te sluiten dat met deze activiteiten het vogelgriepvirus is overgebracht van de locatie in Losdorp naar het bedrijf in Holwierde, is besloten om de vleeskuikens op het bedrijf te ruimen.
Dergelijke preventieve ruimingen komen vaker voor en zijn gebaseerd op een risicobeoordeling van de NVWA.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 7430 PREMIUM (MD) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %