Koeien fokken op veerkracht lijkt mogelijk
Het lijkt mogelijk om koeien te fokken op weerstand. Hiervoor moet worden gekeken naar patronen in dagelijkse metingen in productie en activiteit.
Dat blijkt uit onderzoek van Marieke Poppe, die vrijdag 4 maart op dit onderwerp wil promoveren aan Wageningen University & Research. Volgens haar hebben melkkoeien te maken met allerlei verstoringen in hun omgeving, zoals infecties, plotselinge veranderingen in voersamenstelling, en hittegolven.
Veerkrachtige koeien zijn koeien die goed kunnen omgaan met zulke verstoringen. Deze koeien worden er niet erg door geraakt en herstellen snel. De melkproductie en activiteit van koeien zijn gevoelig voor verstoringen.
Poppe onderzocht of er kan worden gefokt op een betere veerkracht door gebruik te maken van veranderingen in dagelijkse productie- en activiteitsmetingen. Daarom kunnen patronen in dagelijkse metingen van deze kenmerken iets zeggen over veerkracht.
Het fokken op weinig variabiliteit in melkproductie en een lage afhankelijkheid tussen dagelijkse productiemetingen en activiteitsmetingen kan helpen om veerkracht te verbeteren, stelt Poppe. Fokken op veerkracht is in haar ogen waarschijnlijk goed voor het welzijn en de winstgevendheid van koeien.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DAT) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8702 TGII getrokken schudder
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Woensdag35° / 19°0 %
-
Donderdag35° / 21°0 %
-
Vrijdag38° / 23°0 %















