Cosun krijgt 3 miljoen euro voor omzetten bietenpulp
			Provincie Groningen verleent Cosun Beet Company 3 miljoen euro subsidie voor de komst van een bioraffinagefabriek in Delfzijl. Deze fabriek gaat onder andere bietenpulp van de suikerfabriek in Vierverlaten in Hoogkerk omzetten in nieuwe plantaardige producten.
		
		De producten kunnen worden gebruikt als milieuvriendelijke vervangers van microplastics in onder andere verf, wasmiddelen, tandpasta, shampoo en make-up. Daarnaast wordt de fabriek volledig elektrisch en levert het naar schatting ruim veertig banen op.
De subsidie wordt toegekend vanuit de regeling Investeren in Toekomstbestendige Industrie. De definitieve investeringsbeslissing van Cosun Beet Company valt later dit jaar.
Beter verdienmodel
Volgens de Groningse gedeputeerde IJzebrand Rijzebol (CDA) laat het project zien waar de provincie met haar economie naartoe wil: de productie van hoogwaardige en duurzame grondstoffen uit reststromen. 'Hiermee kunnen vervuilende stoffen in producten die we dagelijks gebruiken worden vervangen. Dat levert niet alleen werkgelegenheid op, maar zorgt ook voor een beter verdienmodel in de agro-industrie en duurzame producten voor consumenten. Zo werkt Groningen aan een circulaire en schone economie.'
De bioraffinagefabriek voegt een innovatieve schakel in de suikerbietenketen toe, doordat uit bietenpulp groene, biobased alternatieven worden geproduceerd. Er wordt daarbij intensief samengewerkt met verschillende kennisinstellingen die actief zijn in biobased innovaties.
'Kroon op het werk'
CEO Paul Mesters van Cosun Beet Company: 'De afgelopen tien jaar zetten we met ons bedrijf sterk in op innovatie, onder meer op het gebied van bioraffinage van de suikerbietenpulp. Deze toekomstige fabriek is de kroon op al het innovatieve werk dat we hebben gedaan. Hiermee zetten we een belangrijke stap richting het vergroenen van de samenleving en een duurzame toekomst.'
De provincie Groningen wil de verduurzaming van de industrie, het vestigingsklimaat en de werkgelegenheid een flinke impuls geven met de subsidieregeling Investeren in Toekomstbestendige Industrie. Deze regeling is bedoeld voor Groningse industriële bedrijven die willen investeren in groene grondstoffen, groene waterstof, circulaire economie en elektrificatie van bedrijfsprocessen. In 2021 is een bedrag van 10 miljoen euro beschikbaar gesteld, afkomstig uit het Nationaal Programma Groningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
					
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					

Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
 - 
					

AS Motor 1040 YAK 4WD (WOL) #26685
Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
 
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Woensdag16° / 10°10 %
 - 
	Donderdag16° / 9°5 %
 - 
	Vrijdag15° / 8°5 %
 










								
								
								
								
								



					
					


