Commissaris van de Koning: 'Meer gas winnen vanwege gasprijs schandalig'
Meer gas winnen vanuit het Groningerveld vanwege de hoge gasprijs zou schandalig zijn, meldde commissaris van de Koning René Paas donderdagavond in Nieuwsuur.
De gaskraan wordt volgend jaar dichtgedraaid. Nog een of twee jaar blijft een 'waakvlam' branden om de installaties draaiende te houden. Alleen bij een horrorwinter of als het onmogelijk is om op een andere manier gas te winnen, kan de gaswinning weer worden opgeschroefd, stelde Paas. 'Maar dat is ook eindig. Gronings gas is gewoon geschiedenis.'
“Het zou schandalig zijn als politici vanwege de gasprijs besluiten om Groningen weer bloot te stellen aan gevaar. Gronings gas is geschiedenis. De enige uitzonderingssituatie is een ‘horrorwinter’”, zegt @renepaas, commissaris van de Koning in Groningen. #Nieuwsuur pic.twitter.com/Rjd1Qc3lrm
— Nieuwsuur (@Nieuwsuur) October 7, 2021
In drie dagen tijd vonden deze week in Groningen vier aardbevingen plaats, drie bij Zeerijp en een bij Appingedam. De aardbevingen hadden een kracht van 2,2 tot 1,3 op de schaal van Richter.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere X350R (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75S
2001, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %














