Voergroep Zuid eerste met duurzaamheidslabels

Als eerste geeft Voergroep Zuid met het varkensvoer drie duurzaamheidskenmerken mee: de CO2-footprint, het percentage circulair voer en het percentage voer van Europese herkomst. Manager Fons van Katwijk van Voergroep Zuid licht toe.

Voergroep+Zuid+eerste+met+duurzaamheidslabels
© Twan Wiermans

Waarom krijgt het varkensvoer deze informatie mee op het label?

'In het Klimaatakkoord is afgesproken dat alle voedingsmiddelen uiterlijk 2025 van een CO2-footprint moeten zijn voorzien. De informatie van het voerlabel kunnen andere schakels in de keten weer gebruiken om inzicht te geven in hoe duurzaam de productie van varkensvlees is.'

De informatie van het voerlabel kunnen andere ketenschakels gebruiken om inzicht te geven in hoe duurzaam varkensvlees is

Fons van Katwijk, manager Varkens bij Voergroep Zuid

Hoe is het ontvangen?

'Onze leden zijn enthousiast. De informatie helpt hen om het eerlijke verhaal voor het voetlicht te brengen. Nederlandse varkenshouders produceren op een hele duurzame manier varkensvlees. De informatie die wij ons voer nu meegeven, bevestigt dat.'


Hoe wordt de CO2-footprint berekend?

'Daar is een gestandaardiseerde methode voor gemaakt door Nevedi, de branchevereniging voor de diervoederindustrie. Die methode is in lijn is met internationale standaarden, en nog in ontwikkeling omdat het om vrij nieuwe materie gaat.

'Het lastige van het berekenen van de CO2-footprint is hoe je de verschillende elementen inweegt. De teelt van een grondstof bijvoorbeeld weegt het zwaarst in de footprint. Transport speelt bij onze voeders een kleinere rol omdat onze productielocatie centraal in het werkgebied van Voergroep Zuid ligt.'


Hoe scoort Voergroep Zuid op de drie duurzaamheidskenmerken?

'Gemiddeld scoren onze varkensvoeders een footprint van 1.025 kilo CO2-equivalenten per ton voer, 20 procent circulaire grondstoffen en 81 procent grondstoffen van Europese herkomst. Maar er zijn grote verschillen tussen de voeders en in de tijd kunnen de waardes op het label variëren, afhankelijk van welke grondstoffen worden gebruikt.

'Nu wij de duurzaamheidskenmerken van ons varkensvoer scherp in beeld hebben, prikkelt dat om te verkennen wat wij als bedrijf nog meer kunnen doen met die informatie. Maar daar is het nu nog te vroeg voor.'


Komen er ook duurzaamheidskenmerken voor de voeders van andere diergroepen?

'Ja, wij zijn dat op dit moment aan het onderzoeken. Als je naar de toekomst kijkt, wordt duurzaamheid een belangrijk productiecriterium. Voergroep Zuid is een no-nonsense organisatie die voortdurend kijkt hoe wij onze leden vooruit kunnen helpen.'

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Woensdag
  10° / 3°
  50 %
 • Donderdag
  10° / 3°
  20 %
 • Vrijdag
  11° / 4°
  70 %
Meer weer