Areaal consumptieaardappelen daalt in België met 10 procent
Het Belgische areaal consumptieaardappelen daalt dit jaar waarschijnlijk met 10 procent ten opzichte van vorig jaar. Het komt daarmee uit op zo'n 48.000 hectare.

Een groep van 128 aardappeltelers liet begin april weten welk aardappelareaal en welke rassen de ondernemers het komende seizoen zullen telen. Dit gaven ze aan in een enquête van het Interprovinciaal Proefcentrum voor de Aardappelteelt (PCA) in België. Nog niet alle telers kenden op dat ogenblik hun definitieve areaal.
Toch kan het PCA met de huidige gegevens een eerste voorzichtige schatting maken van het aardappelareaal 2021. Het totaal areaal consumptieaardappelen in Vlaanderen zou volgens de enquête dalen met 10 procent ten opzichte van 2020. Dit brengt het areaal in Vlaanderen terug op bijna 48.000 hectare. Dit is het laagste in de afgelopen zes jaar.
Aardappelvoorraad
De totale Belgische aardappelvoorraad werd begin april geraamd op 1,77 miljoen ton aardappelen. Deze voorraad is zeer vergelijkbaar met april 2020, maar ligt wel 20 procent hoger in vergelijking met de voorbije vijf seizoenen. De oorzaak is volledig terug te vinden bij de hogere voorraad contracten. Want het aantal vrije aardappelen nog in stock ligt lager dan het vijfjarig gemiddelde, meldt het PCA.
Tussen de oogst vorig jaar en 1 april werd 2,57 miljoen ton aardappelen afgeleverd. Dit is 6 procent minder dan het vijfjarig gemiddelde. Veel minder vrije aardappelen en iets meer contracten. In februari en maart werd een inhaalbeweging gemaakt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (MM) #692310
Gebruikt, € 7.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (HA) #692997
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
John Deere Tractor 6140R (HG) #64846
Gebruikt, € 64.500