Goudjakhals mogelijk actief in Ooijpolder
Een goudjakhals heeft mogelijk deze week in de Ooijpolder, bij Nijmegen, schapen doodgebeten. Drie schapen waren dood, nog eens twee werden geëuthanaseerd. Vorige maand werden in de buurt, in het Duitse Kranenburg/Kleef, twee schapen door een goudjakhals geveld. Of hetzelfde dier de dader is bij Leuth, in de Ooijpolder, moet DNA-onderzoek uitwijzen.

Uit eerder DNA-onderzoek bleek dat dezelfde mannetjesjakhals in augustus nog minstens één schaap had doodgebeten in Mülheim aan de Roer, ten oosten van Duisburg. Waarschijnlijk heeft deze hondachtige daar nog twee schapen gepakt. Maar die waren al naar de destructor afgevoerd, toen duidelijk was dat mogelijk een jakhals de bijter was. Een kleine week later werd de goudjakhals vastgelegd door een wildcamera.
Op 25 en 28 september sloeg de jakhals toe in Kranenburg/Kleef, waar dus twee dode schapen werden aangetroffen. Omdat de goudjakhals genetisch gezien dicht bij de wolf staat, helpen preventieve maatregelen tegen wolven ook tegen deze jakhalzen.
Goed aanpassen
De goudjakhals komt voor in Azië en Centraal-, Oost-, en Zuid-Europa. Van dit dier is bekend dat het zich goed kan aanpassen aan nieuwe omstandigheden. Het voedsel bestaat voornamelijk uit kleine tot middelgrote zoogdieren, maar ook uit amfibieën, insecten en plantaardig voedsel. De goudjakhals is voor het eerst in 1998 in Duitsland waargenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (WD) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn Ploeg Vari Master (RL) #28242
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag19° / 13°50 %
-
Maandag17° / 11°70 %
-
Dinsdag16° / 11°90 %